DITORE

FORMACIONI ZYRTAR/ Sylvinho ul në stol Hysajn, nuk ka fanellë titullari as për Brojën

Shqipëria do të ndeshet sot në orën 21:00 me Spanjën, me fitoren si të vetmen alternativë për djemtë kuqezi.

Trajneri Sylvinho ka zgjedhur 11-shen titullare,

Kursi i këmbimit mes euros dhe lekut e ka nisur këtë javë me një tjetër rënie të lehtë.

Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, euro u këmbye të hënën me 100.26 lekë, që përfaqëson edhe nivelin më të ulët

“Rastësia, mbret i botës”! Takimet zyrtare të Taulant Ballës, sa herë ka ndeshje Kombëtarja

Kampionati Europian ka rrëmbyer të gjithë vëmendjen e shqiptarëve, këtë vit edhe më shumë për shkak se luan edhe Kombëtarja shqiptare.

Tifozë të futbollit janë

Bllokimi i 112 milionë eurove ndihmë nga IPARD, Shehaj: Frida Krifca u kërkonte përqindje fermerëve

Deputeti Agron Shehajka folur sot në Kuvend për bllokimin që Bashkimi Europian i bëri 112 milionë eurove ndihma nga programi IPARD për fermerët shqiptarë,

Raporti vjetor mbi trafikimin e njerëzve, DASH: Qeveria nuk i përmbushi standardet minimale, nuk u dënua asnjë trafikant

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi raportin vjetor mbi trafikun e qenieve njerëzore në mbarë botën.

Gjatë publikimit të tij, Sekretari i Shtetit Anthony Blinken tha

Vrasja e “Dodës” në Elbasan, si u zbulua Gëzim Balla pas dëshmisë së Donald Hoxhës

Elton Qyno

Kur janë mbushur plot 15 vite nga ekzekutimi mafioz i Roland Rexhepit alias “Doda” i Elbasanit, prokuroria e këtij qyteti ka zbuluar dhe

Saimir Tahiri përfundon pas më shumë se 2 orëve dëshminë në SPAK, “kyç” gojën para gazetarëve

“Nuk kam asgjë për të thënë”. Kështu ka deklaruar ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, i cili është treguar i kursyer me gazetarët pasi doli