DITORE

Tentoi të vriste gruan duke e shtypur me makinë, arrestohet 50 vjeçari në Kavajë

Një 50 vjeçar është arrestuar nga Policia e Kavajës pasi prej dy vitesh ishte në kërkim për tentativë vrasje ndaj gruas së tij.

Rakip Meçaj

PS rikthehet në komisionin për ‘TIMS’, palët miratojnë kërkesat për informacion. Salianji nuk kursen batutat me deputetët socialistë

Pas braktisjes së mbledhjes së kaluar nga PS, Komisioni Hetimor për trajtimin e të dhënave të sistemit TIMS, i është rikthyer normalitetit.

Sot mazhoranca dhe

Në orar zyrtar pune, por Bashkia e Tiranës mbyll dyert për shkak të protestës së opozitës

Pavarësisht se është në orar zyrtar pune, Bashkia e Tiranës ka mbyllur dyert, për shkak se përpara saj po zhvillohet protesta e opozitës.

Qindra qytetarë

Ishte vënë në paraburgim por kishte telefon me vete, e pëson i riu në Korçë

Gjatë kontrollit të Shërbimit Kombëtar të Burgjeve në Institucioni i Ekzekutimit të Vendimeve Penale të Korçë, është zbuluar se një nga shtetasit që po

BIRN: Qeveria në kërkim të investitorëve për kombinatin e armëve në Poliçan

Qeveria miratoi të mërkurën një projektligj për shlyerjen e detyrimeve financiare të prapambetura për pagat dhe sigurimet e ish-punonjësve të Kombinatit Mekanik Poliçan, një

Emrat/ Fshehën 5.7 milionë euro nga Call Center-at, dënohen me 9 vjet burg 8 italianët, masa edhe për 15 kompanitë

Gjykata e Tiranës ka dënuar me nga 9 vite burg tetë shtetas italianë, të cilët akuzohen se fshehën një shumë të konsiderueshme prej 5.7 milionë

600 000 euro në vit/ Urdhëronte aksione kundër shitësve ambulantë në rrugët e Tiranës, drejtori i policisë bashkiake hapi biznes fruta-perimesh

Prej 14 gushtit 2015, Bashkia e Tiranës e drejtuar nga Erion Veliaj mori vendimin për lirimin e hapësirave publike të zaptuara në mënyrë të