Kosove

Shpërthen granata e dorës në Prizren, plagosen 9 persona në tregun e kafshëve të qytetit

Kosovë-Një granatë dore ka shpërthyer mëngjesin e sotëm në tregun e kafshëve në Prizren ku 9 persona janë plagosur.

Granata dyshohet se është hedhur

Grabitet ministrja e Industrisë në Kosovë, “skifterja” një 33 vjeçare

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrjes dhe Tregtisë në Kosovë, Rozeta Hajdari është grabitur në shtëpinë e saj.

Mësohet se ka qenë mëngjesi i ditës së djeshme

Në BE kërkohen masa ndaj Serbisë nëse dëshmohet lidhja me sulmet në Banjskë

 Përfaqësuesit e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian kanë diskutuar të martën mbrëma për zhvillimet e fundit në Kosovë dhe disa prej tyre kanë kërkuar