Ditore

Asambleja Parlamentare voton pro anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës

Shumica e deputetëve të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës mbështeti anëtarësimin e Kosovës në këtë organizatë me seli në Strasburg.

Pro votuan 171 deputetë,

Deklaratat e Metës për Altin Dumanin, reagon KLP: Dënojmë çdo gjuhë urrejtje dhe veprim intimidues ndaj prokurorëve

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka reaguar ndaj deklaratave që kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka bërë ndaj drejtuesit të SPAK, Altin

Deputeti ukrainas flet shqip në mbledhjen e KiE: Kosova është Evropë!

Deputeti ukrainas Olekseiy Goncharenko, në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës (KiE) ku po diskutohet raporti për anëtarësimin e Kosovës tha se mbështet anëtarësimin

Përplasjet brenda Partisë së Lirisë, Endrit Braimllari jep dorëheqjen nga posti i nënkryetarit

Endrit Braimllari ka dhënë dorëheqjen nga posti i nënkryetarit të Partisë së Lirisë. Në një letër të gjatë ku flet për angazhimin e tij

Shehaj: Sot është koha për të vepruar, të ndërtojmë një jetë më të mirë në Shqipëri

Nga qyteti i Korçës, deputeti Agron Shehaj ka zhvilluar një bashkëbisedim me aktivistët e lëvizjes së re politike “Mundësia”.

Teksa në vend janë të shumtë

Vjedhja e TIMS, Qëndresa Qytetare: Zyrtarët e përfshirë s’mund të jenë ende në detyrë, SPAK t’i shkojë deri në fund kësaj afere të rëndë

Qëndresa Qytetare ka reaguar në lidhje me vjedhjen e të dhënave nga sistemi TIMS teksa i akuzuar është drejtori i IT në Policinë e

Gjendet i vdekur në banesë 60-vjeçari në Berat, nuk iu përgjigjej prej 3 ditësh telefonatave të familjarëve

Është gjetur i vdekur brenda banesës së tij një 60-vjeçar në Berat. Mësohet se burri jetonte vetëm në një pallat në afërsi të shkollës