Politika

“Terror, Luftë Civile, PS të denoncojë origjinën e saj”, qendrimet e Edi Ramës për luftën para se të bëhej kreu i PS

Edi Rama ishte ndër të parët në Shqipëri që denoncoi krimet e diktaturës fill pas rënies së saj. Në 1991, ai botoi një libër

Berisha në Vlorë, homazhe në monumentin e Pavarësisë dhe mesazhi për Ramën: Betohem se “Pashiqin” do e paketojmë në Beograd

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shkuar në Vlorë për 28 Nëntorin, ku ka vendosur kurorë me lule në monumentin e Pavarësisë.

Ai është ndalur të flaës

I tërheqin vëmendjen disa djem që duartrokasin teksa flet për 21 janarin, Rama: Çuna përqendrohuni te teksti dhe jo te zhurma e duartrokitjeve

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Vlorë, në Asamblenë e Përgjithshme të Partisë Socialiste. Gjatë fjalës së tij, Rama u ndal edhe tek hetimet

Nesër në Vlorë i pranishëm edhe Albin Kurti, kryeministri i Kosovës do të bëjë homazhe për Dëshmorët e Kombit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të jetë nesër në Vlorë, me rastin e 111 vjetorit të ngritjes së flamurit të pavarësisë.

Ai ka konfirmuar

“Lufta Izrael-Hamas mund të na ndikojë” , Rama: Është e rrezikshme sepse jemi rajon shumë fetar

Pak ditë më parë kryeministri Rama u shpreh se rajoni ynë mund të ndikohet edhe nga ajo që po ndodh mes Izraelit dhe Hamasit.

Këtë

Rama pyetet sërish për marrëveshjen e emigrantëve: Na paragjykojnë se nuk jemi vend anëtar i BE, kritikat i shoh me keqardhje

Kryeministri Edi Rama është pyetur sërish për marrëveshjen me Italinë për strehimin e emigrantëve në Gjadër.

Në një bashkëbisedim në Këshillin e Atlantikut, ai tha

Mandati i Olta Xhaçkës në “sirtar”, kryetarja e “Kushtetueses” ia thotë në sy Lindita Nikollës: Zbatimi i vendimeve tona është e vetmja sjellje e duhur

Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Holta Zaçaj, ka mbajtur fjalën e saj në Kuvend në veprimtarinë “25 vite Kushtetutë”, ku ka folur për rolin e