VIDEO

660 milionë euro para krimi pastrohen me komision 16 % në biznese të ligjshme

Të paktën 660 milionë euro të pista hynë në ekonominë shqiptare vitin e kaluar.

Kaq llogarit Prokuroria Speciale por besohet se shifra është disa herë

VIDEO/ Deklaratat në 2 vite, si e shiti kryeministri Rama lugën bosh të Shpiragut

Në Shpirag është zbuluar sasi e madhe nafte, do ndryshojë ekonominë e Shqipërisë.

Këto ishin lajmet që pushtuan faqet e para të mediave dhe sollën

Pamje të trishta, fermerët shqiptarë pa mbështetje, derdhin qumështin në rrugë në shenjë revolte

Fermerët e jugut kanë dalë në protestë këtë të hënë për të kërkuar më shumë mbështetje nga shteti.

https://www.youtube.com/embed/GDburs3wU4M

Fermerë nga Kavaja, Vlora, Berati, Fieri dhe

“Hajdut! Turp!”, Protesta para bashkisë së Tiranës, qytetarët kërkojnë dorëheqjen e Erion Veliajt pas skandalit me tenderat

Para Bashkisë së Tiranës qytetarët po mbajnë një protestë ku kërkohet dorëheqja e kryebashkiakut Erion Veliaj.

https://www.youtube.com/embed/pDLfhMFt8mY

Ata i janë drejtuar bashkisë me brohorimat: Hajdut! Turp!

Policia

Altin Dumani bën deklaratën e fortë: Për krimin e organizuar s’bashkëpunojmë dot me policinë, janë të përfshirë në nivele të larta

Kreu i Prokurorisë së Posaçme Altin Dumani ka bërë një deklaratë të fortë gjatë raportimit të punës së SPAK gjatë vitit 2023, në Këshillin

Çfarë e shkaktoi rrëzimin e urës mbi anije në Baltimore? Autoritetet shpëtojnë dy persona, dyshime për numër të lartë viktimash

Kryetari i Bashkisë së Baltimores, Brandon Scott te ka konsideruar shembjen e urës Francis Scott Key në nëngjes "një tragjedi të patregueshme.

Autoritetet shpëtuan nga

Gazetari italian i prish “dasmën” Ramës: Do i paguani 130 milionë euro Francesco Becchettit! Kryeministri në siklet: Nuk e njoh

Dy Samite të rëndësishme brenda dy ditëve në Tiranë ishin një mundësi e artë për kryeministrin Rama që të ngrinte edhe më shumë figurën