Politike

Rezoluta anti-korrupsion e Ramës, Rithemelimi ende pa qëndrim

Edhe pse të hënën parlamenti pritet të votojë një rezolutë të mazhorancës që parashikon ngritjen e një komisioni ad-hoc parlamentar për reforma të reja

Çfarë ndodhi? Sekretari i Jashtëm i Britanisë, David Cameron anulon takimin me presidentin Begaj

Sekretari i Jashtëm të Britanisë së Madhe, David Cameron ka zhvilluar sot një vizitë dy orëshe në Tiranë, ku u prit nga kryeministri Edi Rama.

Pas

Hilet procedurale të socialistëve ngrenë shqetësim për transparencën e Kuvendit

Procedurat e kontestuara ligjbërëse të përdorura nga deputetë të mazhorancës socialiste për të ndryshuar në minutën e fundit - pa konsultim dhe pa transparencë,

Mazhoranca miraton ligjin, pronat publike mund t’u jepen edhe oligarkëve

Në seancën e djeshme parlamentare, Kuvendi miratoi ligjin për privatizimin e pronës shtetërore. Në seancën, e cila zgjati disa orë, socialistët miratuan vetëm me

Rithemelimi kallëzon Ramën në SPAK: Turi i kryeministrit në diasporë, 2 mln euro dëm ekonomik buxhetit të shtetit

Rithemelimi ka kallëzuar në SPAK kryeministrin Edi Rama në lidhje me turin e diasporës, që kreu i qeverisë e ka nisur me Athinën për

Deklarata provokuese e zv.kryeministrit serb, Ministria e jashtme kërkon sqarime, thërret ambasadorin Vukčević

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka thirrur ambasadorin serb në vendin tonë Slobodan Vukčević, pas deklaratave të zv.kryeministrit serb Aleksandër Vulin. Ky

Instituti Republikan zbulon politikanët më të pëlqyer të Shqipërisë

Institutiti Ndërkombëtar Republikan ka publikuar sondazhin në lidhje me politikanët e pëlqyer dhe më pak të pëlqyer në vend.

Në krye të listës si më