Politike

Opozita merr nën kontroll Komisionin e Sigurisë, Flamur Noka i zë karrigen Nasip Naços

Opozita ka bllokuar sot seancën në Komisionin e Sigurisë. Mazhoranca kishte mbledhur fizikisht këtë komision.

Në mbledhje do të diskutohej marrëveshja me Italinë për emigrantët.

Bardhi: Nesër çojmë në Kushtetuese marrëveshjen me Italinë për emigrantët

Kryetari i grupit të PD-së, Gazment Bardhi njoftoi se nesër do të depozitohet në Gjykatën Kushtetuese marrëveshja e qeverisë Rama me Italinë për të

Bllokuan seancën plenare, Taulant Balla “kërcënon” me burg opozitën

Pas protestës së opozitës ditën e sotme ku sërish  u krijuan trazira në Kuvend, ka reaguar ministri i Brendshëm Taulant Balla, i cili veprimet

“Masa të forta do merren në vijim”, Berisha: Do vazhdojmë betejën tonë deri në ngritjen e komisioneve hetimore

Pas seancës së sotme në Kuvend ku pati sërish tensione dhe përplasje pas protestës së opozitës, ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar për mediat.

Ndër

Opozita bllokon sërish seancën! Karriget vendosën grumbull para foltores së Kuvendit

 Ka nisur sërish me tensione dhe përplasje seanca plenare e kësaj të hëne, pasi deputetët e opozitës kanë vijuar protestën e tyre.

Pas përplasjes me

Berisha paralajmëron protesta të mëdha e jo të zakonshme: Mosbindje civile që Shqipëria nuk e ka parë deri më sot

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar se do të ketë protesta të mëdha në vend, duke theksuar se mosbindja civile do të jetë e fuqishme.

Mediat britanike ironizojnë Rishi Sunak: Këmbëngul se Britania është lider por vendoset pas kryeministrit të Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në Emiratet e Bashkuara Arabe ku merr pjesë në Samitin Botëror të Veprimit të Klimës COP28.

Por