Qendrime

Ditmir Bushati

SHPRESA E TRETUR NË ZHGËNJIM

Ashtu siç pritej zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale në Maqedoninë e Veriut rikthyen në pushtet partinë konservatore VMRO-DPMNE. Ajo siguroi thuajse

Artan Fuga

Si çeli mitingu i Athinës epokën e mass-gjeopolitikës në Ballkan?

Koncepti i mass-gjeopolitikës më lindi në mendje sot duke ndjekur lajmet për mitingun e kryeministrit

Erald Kapri

Hipokrizia me amnistinë penale

Prej ditësh, mediat kanë qëndruar në dyert e burgjeve duke intervistuar të sapoliruar nga amnistia. Lot gëzimi e histori njerëzore, a

Luçiano Boçi

Anullimi i fjalës

Shqipëria renditet e fundit për sa i takon lirisë së medias në rajon. Asgjë nuk është e rastit. Sirenat e alarmit kanë

Enver Robelli

Enver Hoxha, i cili vdiq si sot para 39 vitesh, vrau së paku 6000 shqiptarë. Kaq boshnjakë vranë forcat serbe në Srebrenicë. Nga OKB

Ola Xama

Kur korrupsioni kthehet në problem sistemik

Nga ajo që lexohet nga hetimet e Prokurorisë së Posaçme deri tani, si te çështja e inceneratorëve, sterilizimit, drejtuesit

Lutfi Dervishi

Që kur rrjetet sociale janë shndërruar në një ndër pushtetet më të forta, politikanët thuajse i sheh kudo me kineastët e tyre të kompletuar