Aktualitet

Ish-ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj thirret në SPAK, merret në pyetje mbi një orë nga prokurorët e posaçëm

Ish-ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj është paraqitur pasditen e sotme në Prokurorinë e Posaçme.

Mësohet se Lleshaj është thirrur në cilësinë e personit në dijeni,

“Një organizatë kriminale”/ Si po u merren pronat mijëra shqiptarëve pa dijeninë e tyre

Klodian Tomorri

Dosja e kredisë së Pëllumb Memës me ra rastësisht në dorë. Pasi lexova të gjithë historikun vendosa ta kontaktoj. Iu prezantova dhe i

Salianji lexon dëshminë e Ervin Muçës: Persona me rekorde kriminale nuk u kapën nga TIMS, 5 numra pasaporte kaluan kufirin pa kontroll 

Ditën e sotme janë zbardhur detaje nga raportimi me dyer të mbyllurs të ish-shefit të IT në Policinë e Shtetit, Ervin Muça në Komisionin

U arrestuan pas dëshmisë së Nuredin Dumanit, Gjykata e Posaçme jep vendimin për Agron Qafën dhe Florenc Çekrezin

Gjykata e Posaçme ka dënuar me 8 vite burg Agron Qafën dhe me 3 vite e 4 muaj burg Florenc Çekrezin, të cilët u

Raporti i kryetares së AIDSSH: Politikanët refuzojnë kontrollin, ja sa bashkëpunëtorë të ish-Sigurimit janë gjetur në gjyqësor

Kryetarja e Autoritetit të Dosjeve, Gentjana Sula ka raportuar dje në Kuvend në lidhje me punën gjatë vitit 2023, për institucionin që ajo drejton.

Në mandatin e tretë të Veliajt nuk ka vend në çerdhe e kopshte për 80 % të fëmijëve në Tiranë

80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi

7 vjeçarja shqiptare mbytet në kampingun veror, babai kërkon drejtësi: Askush nuk e vuri re deri në momentin që do kthehej në shtëpi

Një 7 vjeçare shqiptare humbi jetën tragjikisht dy ditë më parë në Itali, ndërsa kishte shkuar në një kamping veror, në liqenin e bioparkut