Bota

Çështja ndaj Trump për dokumentat sekrete, mbrojtja sfidon emërimin e Prokurorit të Posaçëm

Avokatët e zotit Donald Trump, në çështjen e ngritur kundër tij për mbajtjen e dokumenteve sekrete, argumentuan të premten se emërimi i Prokurorit të

Vladimir Putin paralajmëron Perëndimin: Do prodhojmë modelet më të avancuara të armëve

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka paralajmëruar Perëndimin për zhvillimin e mëtejshëm të triadës bërthamore. Forcimi i triadave bërthamore bëhet me qëllimin e ruajtjes së

UEFA “mbyt” në gjoba Serbinë e Shqipërinë, rrezikon dënim Mirlind Daku

Derisa ekipet kombëtare të vendeve nga Ballkani që po garojnë në Kampionatin Evropian të futbollit në Gjermani nuk përballeshin mes vete në fushën e

Tronditen sërish SHBA-të, një person futet në dyqanin ushqimor në Arkansas dhe qëllon me armë zjarri, 3 të vdekur dhe dhjetë të plagosur

Tre persona u vranë dhe 10 të tjerë u plagosën si pasojë e të shtënave në një dyqan ushqimesh në Fordyce, Arkansas.

Ngjarja ndodhi të

BE do të nisë bisedimet e anëtarësimit me Ukrainën dhe Moldavinë më 25 qershor

Bashkimi Evropian (BE) do t’i fillojë bisedimet e anëtarësimit me Ukrainën dhe Moldavinë javën e ardhshme, njoftoi të premten Belgjika, e cila kryeson presidencën

Luftimet vazhdojnë në Rafah, thellohet kriza humanitare në Rripin e Gazës

Forcat izraelite goditën sot qytetin e Rafahut me sulme ajrore dhe tokësore në përpjekje për të shtrirë kontrollin në këtë qytet në jug të

Mark Rutte do të jetë Sekretari i ri i Përgjithshëm i NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i përgjithshëm i NATO-s pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në