Bota

Ky vit mund të përcaktojë fatin e luftës në Ukrainë

Më 21 shkurt 2022, presidenti rus, Vladimir Putin, e ka bërë një fjalim me tone të ashpra, duke ua ka ndryshuar mendjen shumë njerëzve

“Keni tre orë kohë, do ta varrosni privatisht ose do varroset në burg”! Nëna e Navalny tregon ultimatumin që i kanë vendosur

Zyrtarët nga Komiteti Hetues i Rusisë i dhanë një ultimatum nënës së Alexei Navalny, që ajo të vendoste brenda tre orësh që të varroste

SHBA vendos sanksione të reja kundër Rusisë, vë në shënjestër mbi 500 individë dhe subjekte

Shtetet e Bashkuara njoftuan të premten vendosjen e sanksioneve të reja gjithëpërfshirëse kundër Rusisë, në prag të përvjetorit të dytë të sulmit të Moskës

Gjermania legalizon kanabisin, opozita e kundërshton fortë: Po promovoni përdorimin e drogës

Gjermania i është bashkuar një grupi të vogël shtetesh dhe juridiksionesh që kanë legalizuar kanabisin, pasi Bundestagu miratoi një ligj që u lejon individëve

Amerikanët para një ripërballje Biden-Trump

Në një vit zgjedhor me jo pak të panjohura, një gjë është e qartë: amerikanët janë shumë afër një përsëritjeje të garës zgjedhore për

1 javë nga vdekja e Navalny, vajza e tij reagon për herë të parë, postimi prekës në rrjete sociale

Përpara një jave e gjithë bota u trondit nga lajmi i vdekjes së opozitarit rus Alexei Navalny, në një burg në Rrethin Arktik.

Vdekja e

Digjet blloku i pallateve në Valencia, të paktën 15 të zhdukur. Zjarri u përhap për shkak të materialit të fasadës

Të paktën katër persona kanë vdekur dhe deri tani 15 janë raportuar të zhdukur pasi një zjarr masiv shpërtheu në dy blloqe apartamentesh të