Sporti

Boksieri Maca rrëmben medaljen e argjendtë, fitore historike në Kampionatin Botëror

Adam Maca ka fituar medaljen e argjendtë në Kampionatin Botëror të Boksit për U-16. Kampionati u zhvillua në Jerevan të Armenisë dhe sportisti shqiptar