Ngjarje

Vdes Roberto Cavalli, kush ishte gjeniu i modës që belbëzoi deri në moshën 20 vjeçare

Vdes në moshën 83 vjeçare Roberto Cavalli, gjeniu i modës.Cavalli lindi në Firence më 15 nëntor 1940. Ai mbeti jetim pasi babai iu vra

Përtej të zakonshmes, hapet qendra më e re në Tiranë! Ndër më uniket në Ballkan

Shpesh vrasim mendjen se sa pak mundesi ka Tirana gjatë ditëve të javës apo në fundjavë për të gjetur një ambient ku mund t’i

Aksident i rëndë në Sarandë, ndërrojnë jetë 2 turistë italianë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para pas mesnatës në aksin Sarandë-Ksamil, ku një motoçikletë është përplasur me një automjet.

Mësohet se

Pedagogia që u refuzua në Shqipëri, ligjëron në Francë 

Jetmira Delia-KaciE refuzuar nga të gjitha universitetet në Tiranë dhe nga administrata publike, Lorenca Bejko, prej pak kohësh, është pedagoge në Universitetin e Grenobles,

Përmbytje tragjike në Pejë, rrjedha e ujit i merr jetën nënës me djalin 

Qyteti i Pejës është zgjuar nën pushtetin e ujit duke shkaktuar një tragjëdi. Autoritet lokale raportuan se një nënë dhe djali i mitur 5

Pse kaq shumë korrupsion në Shqipëri?! Inteligjenca artificiale rendit 5 arsyet

Shqipëria cilësohet si një prej vendeve më të korruptuar në Europë, referuar organizatave ndërkombëtare si Transparence International. Lufta kundër korrupsionit endemik në Shqipëri është