Rajoni

Gjendet e vrarë 14 vjeçarja në Shkup, babai i saj dyshohet si i përfshirë; Grupi i autorëve drejtohej nga aktivisti i njohur

Opinioni publik në Maqedoni është tronditur pasi 14 vjeçarja  Vanja Gjorgjevska, e zhudkur prej të dielës së kaluar u gjet e vrarë pasditen e

Vuçiç pretendon se për shkak të Kurtit s’do të mbahen zgjedhjet e Serbisë në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha të premten se zgjedhjet parlamentare të 17 dhjetorit nuk do të mbahen në zonat serbe në Kosovë, sepse,

“Paqja në Ballkan varet nga një fije”, Gjermania dërgon edhe 150 trupa shtesë në Kosovë

Gjermania pritet t’i dërgojë edhe 150 trupa shtesë te misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR-i, ka bërë të ditur kryediplomatja gjermane, Annalena Baerbock.

Këtë ajo

Ndihmës sekretari amerikan i shtetit: Shkaktimi i trazirave në veri të Kosovës nënkupton përballje me NATO-n

“Shkaktimi i trazirave në veri të Kosovës nënkupton përballje me NATO-n.” Ka qenë ky paralajmërimi direkt i ndihmës sekretarit amerikan të shtetit për çështje

Greqi, policia ndjek me 6 gomone dhe 1 helikopter jahtin me emigrantë, pas dy orësh kap vetëm 30 prej tyre

Roja bregdetare greke ka kapur 41 emigrantë klandestinë që po transportoheshin me jaht, në brigjet e plazht të Porto Rafinës, 40 km në jug

Mali i Zi zgjedh kryeministrin e ri pro-serb, në qeveri do të jenë tre ministra shqiptarë

Është zgjedhur kryeministri i ri i Malit të Zi pas një diskutimi që zgjati gjithë natën.

Qeveria mori mbështetjen e 46 deputetëve nga partia e

Vjosa Osmani përplaset me kryeministren serbe në OKB: Nuk do të merrni kurrë territor nga Kosova!

Kosova dhe Serbia kanë këmbyer akuza gjatë mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, ku u diskutua për raportin për Kosovën të