Vendi nuk gjen qetësi nga kanabisi, zbulohen parcela të reja

Policia e Lezhës ka njoftuar sot se ka djegur në total 1844 bimë narkotike cannabis sativa që u gjetën të kultivuara në zona të ndryshme të qarkut.

Zbulimet e parcelave u bënë nga kontrollet me dron të policisë Mirditë, Lezhë dhe Kurbin.

Sipas njoftimit në fshatrat Troshan, Fregeb dhe Rras i Butë  të Lezhës u gjetën 1061 bimë kanabisi.

Në fshatrat Alk dhe Shkopet të rrethit Kurbin u gjetën 412 rrënjë kanabis dhe në fshatin Shëngjergj të Mirditës u gjetën 371 bimë të tjera.

Policia njofton se po vijon hetimet për të identifikuar dhe arrestuar autorët e këtyre veprimtarive.