Megaoperacioni “Tempulli 2″/ Kush janë 48 personat e arrestuar në Tiranë, ja vendimi i gjykatës

Zbardhen emrat e 48 personave të arrestuar në Tiranë kuadër të megaoperacionit “Tempulli 2. Ditën e sotme ata kanë dalë para gjykatës së Tiranës për vlerësimin e masës së sigurisë. Gjykata la në burg 46 prej tyre ndërsa 2 gra në “arrest shtëpie”.

Në fazën e dytë të këtij megaoperacioni u arrestuan 273 persona, nga 295 urdhër arreste të firmosura nga prokuroritë në Tiranë, Shkodër, Durrës, Vlorë, Elbasan dhe Korçë,

Ndërkohë në fazën e parë të këtij megaoperacioni u arrestuan 300 shtetas ndërsa u goditën 24 grupe kriminale.

1. Ardit Pepnika
 2. Zog Hysaj
 3. Andi Alldërvishi
 4. Ermal Shkalla
 5. Klajdi Avdia
6. Leo Skufi
 7. Endri Cenameri
 8. Klodjan Shkalla
 9. Ethem Llani
10. Ermal Pashollari
11. Igli (Shkelzen) Cani
12. Sildi Muca
13. Fatjon Shkalla
14. Ylli Markja
15. Renaldo Llapi
16. Emiliano Meço
7. Igli Brahushaj
18. Erjon Baçi
19. Olsi Nazifi
20. Xhonata Sallani
21. Firdeus Kalaja
22. Sulejman Smulja
23. Mateo Sala
24. Mateos Karaj
25. Artan Dragoj
26. Xhinaldo Kuka
27. Besjon Tafa
28. David Osmani
29. Lulzim Vidrica
30. Rubens Huqi
31. Tea Xhari
32. Orestis Arapaj
33. Rajdi Ccomanaj
34. Genci Duri
35. Ardit Saracini
36. Keidi Stafa
37. Armand Demiri
38.  Mamica Korteshi
39.  Fatlind Morava
40.  Vaske Dymi
41.  Leardo Bitraj
42.  Florand Karemani
43.  Guxim Dega
44.  Odesa Xhangoli
45.  Besnik Keta
46.  Renis Deliu
47.  Erion Bego
48.  Ervis Mejdani