Zaptuan 500 m2 plazh publik në Ksamil, procedohen dy sarandiotët

Policia e Shetit dhe IKMT ka njoftuar se ka përfunduar operacionin që kishte nisur dje për pushtimin e hapësirave publike në plazhe.

Kështu në plazhin “Pema e Thatë” në Ksamil u sekuestruan 152 çadra  plazhi dhe 413 shezlongë. Efektivët zbuluan se dy qytetarë nga Saranda kishin pushtuar 500 m2 tokë, duke e shfrytëzuar  si plazh, pa lidhur kontratë përdorimi.

Policia njoftin se u proceduan Gj. Ismaili dhe K. Ismaili, përkatësisht  58 dhe 38 vjeç, banues në Sarandë.