U arrestua dy ditë më parë, Vangjush Dako del sot para Gjykatës

Ish-kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, i arrestuar dy ditë më parë për shpërdorim detyre, do të dalë sot para gjykatës.

Seanca për verifikimin e kushteve pas masës së shpallur në mungesë për Dakon, pritet të mbahet në orën 10:00 të mëngjesit.

Gjyqtari që do të jap masën e sigurisë është Erjon Bani, i cili dhe firmosi urdhër-arrestet e SPAK-ut.

 Së bashku me Dakon para gjykatësit do të dalin edhe ish-vartësit e tij dhe biznesmeni Fiqiri Farruku. 

Lexo edhe: Dy “lapsuset” njerëzore që futën në burg Dakon. Gabimet fatale që legalizuan 4 katet pa leje dhe i dhanë 183 mln lekë kompanisë së Ajkid Topores