Përfshihet nga flakët banesa në Fushë Krujë, nënë e bir përfundojnë në spital

Nënë e bir kanë mbetur të plagosur mbrëmjen e sotme në Fushë Krujë pasi banesa e tyre u përfshi nga zjarri. Ky i fundit nisi për shkak të një defekti në bombulën e gazit.

Dy të plagosurit janë dërguar në spital ku ndodhen nën kujdesin e mjekëve por nuk dihet se si është gjendja e tyre shëndetësore. Policia ndërkohë ka nisur punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Njoftimi i policise:

Krujë/Informacion paraprak

Më datë 24.01.2024, në lagjen “Punëtori”, në Fushë Krujë, dyshohet se si pasojë e një defekti në bombolën e gazit, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit E. S.

Si pasojë janë dëmtuar shtetasi E. S., 28 vjeç, dhe nëna e tij, shtetasja L. S., 55 vjeçe, të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.