Uncategorized

PD publikon dokumentin: Lëpirëse me copëza metali janë shitur në tregun shqiptar, AKU nuk i bllokoi

Partia Demokratike ka bërë një denoncim se Autoriteti Kombëtar i Ushqimit nuk ka bllokuar ngarkesa me lëpirëse, të cilat kanë në përmbajtje copëza metali,

Me kanabis dhe “kërpudha magjike” me vete, arrestohet 32 vjeçari amerikan në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 32-vjeçar amerikan, i cili u kap me kanabis dhe “kërpudha magjike”.

Ashique Uahid u kap në kodrat e liqenit

“Black out” total në SHBA dhe Australi, bllokohen sistemet ajrore, supermarketet, bankat dhe telekomunikacioni

Një sërë institucionesh globale - duke përfshirë bankat e mëdha, mediat dhe linjat ajrore - kanë raportuar se janë goditur nga një ndërprerje masive

Vlonjati nuk pranon divorcin nga gruaja, i djeg lokalin në Nartë, flakët përpijnë edhe 3 garazhet ngjitur

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 50 vjecar, i cili dyshohet se i ka vënë zjarrin lokalit të gruas së tij, me

SPAK do të hetojë 21 janarin, Gjykata e Lartë u komunikon vendimin palëve

Rreth 4 muaj më parë Gjykata e Lartë vendosi që ‘21 janari’ të hetohet nga SPAK ndërsa së fundmi vendimi u është vënë në

Vrau 4 policë në 2009, Dritan Dajti kërkon lirinë: Të respektohet vendimi i Gjykatës së Apelit

Teksa ishte në prag të lirimit nga burgu, Gjykata e Lartë bëri rekurs për Dritan Dajtin duke e dënuar përfundimisht me burgim të përjetshëm.

Por

Zjarr në stadiumin e Korçës, digjen stolat në tribunën kryesore

Një zjarr ka përfshirë sot Stadiumin “Skënderbeu” në qytetin e Korçës.

Dyshohet se zjarri ka nisur brenda lokalit në stadium dhe më pas u përhap