Arben Ahmetaj del nga SPAK pas 6 orësh, ish-ministri iu përgjigj pyetjeve nga oficerët e BKH-së për aferën e inceneratorëve

Ish-ministri Arben Ahmetaj ka dalë pas 6 orësh nga Prokuroria e Posaçme (SPAK), ku ëhstë marrë në pyetje nga oficerët e BKH-së si person nën hetim për aferën korruptive të inceneratorëve.

Ndaj tij rëndojnë 4 akuza, për shpërdorim detyre, korrupsion, pastrim parash dhe përfitime të paligjshme. I pyetur nga gazetarët pasi dol inga SPAK, Ahmetaj tha se do të shkojë në Prokurori sa herë të jetë nevoja, teksa nuk i kurseu batutat me gazetarët.

Ahmetaj: Sqaruam pozicionin. faleminderit.

I druheni arrestimit?

Ahmetaj: Faleminderit

Do vini sërish?

Ahmetaj: Të jeni mirë të gjithë. Sa herë të duhet.

LEXO EDHE: E PLOTË/ Arben Ahmetaj në SPAK, akuzat mbi aferën e inceneratorëve dhe çfarë pritet të ndodhë me ish-ministrin