Transportonin kanabis me thasë, kapet shoferi i Audit në Fier

Një 32 vjeçar i shpallur në kërkim në dhjetor të vitit të kaluar është arrestuar ditën e sotme.

Nehat Rizvani nga fshati Hamil i Fierit ishte pjesë e një grupi që po transportonte me thasë 85 kg kanabis.

Gjatë ndjekjes ata braktisën makinën. Dy pasagjerët u kapën dhe u arrestuan ndërsa drejtuesi i mjetit Audi Q7 ëhtë lokalizuar dhe kapur sot .