Arrestohet polici në Vlorë, aksidentoi me motor një të moshuar, 75 vjeçari me dëmtime të rënda në kokë

Një efektiv i Vlorës është arrestuar nga Agjencia e Mbikëqyrjes Policore, pasi ditën e djeshme aksidentoi me motor një të moshuar.

Aksidenti ndodhi në vendin e quajtur “Ish-Aulona”, në Lungomare ndërsa 75 vjeçari ka marrë dëmtime të rënda në kokë.

Efektivi i arretuar akuzohet për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

Njoftimi i AMP-së:

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (Rajoni Vlorë-Gjirokastër) ka arrestuar në flagrancë punonjësin e policisë së Njësisë Speciale të Kufirit dhe Emigracionit “Delta“ Radhimë, Inspektor E. B., 40 vjeç, i dyshuar për kryerjen e veprës penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

Arrestimi i punonjësit të policisë u krye pasi rreth orës 14:00 datë 09.05.2024, duke lëvizur me motomjetin e tij, ka aksidentuar në vendin e quajtur “Ish-Aulona”, në aksin rrugor të “Lungomares”, shtetasin me iniciale N. RR., 75 vjeç, duke i shkaktuar dëmtime të rënda në kokë.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Vlorë për veprime të mëtejshme proceduriale.