SKANDALI/ Akte seksuale në zyrë, SPAK nis hetimin për Safet Gjicin

Një video skandaloze po qarkullon në rrjet ditën e sotme, në të cilën shihet kryebashkiaku i Kukësit Safet Gjici duke kryer akte seksuale në zyrën e tij në godinën e bashkisë.

Video është regjistruar në datën 6 Qershor, vetëm pak ditë pas marrjes së detyrës nga Gjici, i cili fitoi zgjehdjet e 14 Majit. Ndërkohë, SPAK ka nisur hetimet për kët rast, pasi Gjici ka kryer shkelje të rëndë ligjore dhe rrezikon dënimin nga organet kompetente.

Tashmë pritet reagimi i kryeministrit Rama, që sipas fjalëve që qarkullojnë, do të dekretojë shkarkimin e kryebashkiakut të Kukësit. Ky nuk është rasti i parë që kryebashkiakët socialist përfshihen në të tilla skandale, pasi më herët edhe ish-kryebashkiaku i Dibrës Shukri Xhelili u përfshi në skandal seksual dhe  dënua me 2.8 vite burg. Historia e tij nuk është harruar, por më shumë se emrin, shqiptarët mbajnë mend brekët e tij të grisura.

**Ditar.al disponon videon e plotë të skandalit të Safet Gjicit, por për arsye etike ka vendosur të mos e publikojë