Policia italiane ndalon “Audin” që drejtohej nga shqiptari, arrestohet bashkë me miqtë e tij për trafik droge

Tre shqiptarë janë arrestuar Itali, pasi akuzohen për trafik droge.

Mediat e vendit fqinj raportojnë se arrestimi i tyre u bë pas një kontrolli të ushtruar ndaj një automjeti tip “Audi” ku u gjetën dy doza kokainë, një pistoletë të fshehura në kroskotin e mjetit.

Pas kontrollit në mjet, policia vijoi edhe kontrollin në banesën e drejtuesit të makinës.

Pasi shkuan në banesën e të riut, atje ndodheshin edhe disa të rinj të tjerë po nga Shqipëria të cilët tentuan të fshehin një çantë të mbsuhur me 8 kilogramë e gjysmë hashash, e ndarë në tetë pako.

Në total u sekuestruan gati nëntë kilogramë drogë, përfshirë hashash dhe kokainë, të cilat do të shiteshin në luginat e Noces.