Po punonte parcelën me kanabis, arrestohet 33 vjeçari nga Tirana në Mat

Një 33 vjeçar nga Tirana është arrestuar në Mat pasi u kap duke kultivuar bimë kanabisi, në një zonë të pyllëzuar

Policia njoftoi se në fshatin Macukull u asgjësuan 350 bimë narkotike cannabis sativa.

33-vjeçari, Tauland Tatraku u kap duke punuar në njërën nga parcelat që kishte kultivuar bimët dhe tentoi të largohej, por u kap nga policia.

Më herët, gjatë fazës së parë të këtij operacioni u asgjësuan 164 bimë canabis dhe u shpall në kërkim autori i dyshuar.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Dibër, për veprime të mëtejshme.