Pas bashkimit të deputetëve të Bardhit me Rithemelimin, opozita lajmëron për lëvizjen e radhës

Kreu i Grupit Parlamentar të PD, Gazment Bardhi  përmes një mesazhi ka parlajmëruar se të premten ora 12:00  do të zhvillohet takimi i partive politike të opozitës, për krijimin e Koalicionit të Opozitës së Bashkuar.

“Nesër e premte, ora 12:00, në sallën “Antigonea”, Hotel Rogner, do të zhvillohet takimi i partive politike të opozitës, për krijimin e Koalicionit të Opozitës së Bashkuar.  Takimi në pjesën e parë do të jetë i hapur për mediat.  Ju falenderoj!”, shkruan Bardhi.

Ky takim vjen pas bashkimit të grupit të Bardhit me atë të Rithemelimit, në selinë e PD.

Ndryshe nga sa ndodhi në 8 janarin e dy viteve më parë, ku mes Flamur Nokës dhe Gazment Bardhit kishte vetëm urrejtje, dy deputetët nga armiq sot janë kthyer në miq dhe ditën e djeshme ata shkuan në kryeqendrën e veriut për t’i dhënë mesazhin e pajtimit edhe bazës.

Mbetet të shihet gjithashtu se cilat do të jenë partitë e koalicionit, të paralajmëruar më herët, ku pritet të mungojë PDIU-ja e Shpëtim Idrizit si dhe në pikëpyetje mbetet dhe LZHK-ja e Dashamit Shehit.