Opozita e kërkon në Kuvend, Rama shfaqet me kabriolet në jug/ Bardhi: Po bën shëtitje me Belën

Ndërkohë që në parlament e kërkojnë për të shpjeguar vjedhjen për të cilën dyshohet të jetë i përfshirë ish ministry Arben Ahmetaj, kryeministri Edi Rama është në Vlorë.

Në një video të publikuar në faqen e tij ai shihet me ministren Belinda Balluku teksa levizin me një makinë kabriolet për të inspektuar punimet në rrugën Orikum-Dukat dhe Palasë-Dhërmi.

Rama shkruan këto rrugë janë ende në punë e sipër.Këto akse shprehet Rama janë të hapura përkohësisht, për të lehtësuar qarkullimin e automjeteve, në këtë periudhë fluksesh të larta të lëvizjes së automjeteve.

Kryeministri shihet hipur në një kabriolet, ku edhe viziton zonat që përshkruajnë këto akse rrugore.

Këtë fakt e ka përmendur edhe opozitari Gazmend Bardhi në Kuvend ku shprehet:

“Ishte duke bo shëtitje me Belën me makinë, po po me makinë, po bënte shëtitje në plazh. Ju ka lënë ju roje këtu deri në 12 të natës të votoni”.