Me te Lexuara

EKSKLUZIVE/ KLSH: Mjekët e Onkologjikut kuronin edhe të vdekurit me ilaçe! Pacientëve të tjerë nuk u jepnin recetat për rimbursim

Raporti i Kontrollit të Lartë të shtetit e ka zbuluar disa vite më parë atë që ndodhte në spitalin Onkologjik, por asnjë prej institucioneve

“Doktoreshës ia dhashë kafen, po më sjell vërdallë”, mashtrimi me të sëmurët me kancer, përgjimet që “fundosën” mjekët e Onkologjikut

Një skandal ku ishin të përfshirë mjekë dhe specialistë të Onkologjikut në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë është zbardhur nga prokuroria e

E PLOTË/ Pastrimi i parave, takimet me trafikantët në zyrë dhe kriptovalutat, dëshmitë e Ahmetajt që “fundosin” Edi Ramën

 Pjesa e dytë e reportazhit për Shqipërinë e emisionit “Report” në RAI 3, ka nxjerrë në pah të tjera skandale të lidhjes së krimit

SKANDALI I MIKROKREDIVE/ SPAK po e heton, Gent Sejko i përgjigjet nga Kuvendi: S’më kanë dhënë asnjë informacion! Më thoni kriminel…

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka vënën nën hetim edhe guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejkon, për sa i përket hetimit për tjetërsimin e

Reportazhi që tronditi Edi Ramën!

Marrëveshja për strehimin e emigrantëve afrikanë në Gjadër, ku qeveria italiane do të paguante gjithçka. Erdhi si një “rrufe në qiell të hapur”, si

Altin Dumani bën deklaratën e fortë: Për krimin e organizuar s’bashkëpunojmë dot me policinë, janë të përfshirë në nivele të larta

Erald Kapri

Kreu i Prokurorisë së Posaçme Altin Dumani ka bërë një deklaratë të fortë gjatë raportimit të punës së SPAK gjatë vitit 2023, në

Dokumenti, Shqipëria i ka premtuar BE të ndalë patronazhistët dhe tregojë donatorët e partive për zgjedhjet e 2025

Përkundrejt deklaratave dhe debateve politike, Qeveria është angazhuar para Bashkimit Europian për të realizuar disa ndryshime thelbësore që kanë të bëjnë me procesin e