Arrestohet në Kosovë burri i ish-ministres së Arsimit, Besa Shahini

Dardan Molliqaj, kryetari i Partisë Socialdemokrate në Kosovë, është arrestuar mesditën e sotme nga policia.

Arrestimi i tij dhe i disa aktivistëve të tjerë të PSD-së ka ardhur pas aksionit të tyre kundër vizitës në Prishtinë së së kryetares së Dhomave të Specializuara të Kosovë në Hagë, Ekaterina Trendafilova.

Dardan Molliqaj ëhstë bashkëshorti i Besa Shahinit, ish-ministres së Arsimit në Shqipëri disa vite më parë. Kjo nuk ëhstë hera e parë që ai prangoset, pasi edhe më parë për shkak të protestave të partisë së tij ai është arrestuar nga policia.